Twintig jaar seizoenwandelingen op het Noord-Hollandpad

14-04-2026

Op vrijdag 10 april verzamelen zich ongeveer negentig wandelaars bij café-restaurant Heisa in Ouderkerk aan de Amstel voor de jaarlijkse seizoenwandeling georganiseerd door de provincie Noord-Holland. De wandeling heeft dit jaar een extra feestelijk tintje, want het Noord-Hollandpad bestaat 20 jaar. Speciaal hiervoor is een digitale stempelkaart ontwikkeld die Esther Rommel, gedeputeerde van de provincie Noord-Holland, lanceert.

Welkom door gedeputeerde

Tijdens de koffie met appeltaart heet Esther Rommel de genodigden en wandelaars van harte welkom en stelt verheugd vast dat veel nieuwe mensen zich dit jaar hebben aangemeld. “Dat zien we graag, meer bekendheid voor het Noord-Hollandpad en voor onze provincie.” Een speciaal welkomstwoord heeft ze voor de grondlegger van het pad, oud-gedeputeerde Hans Schipper, die er ook deze keer weer bij is.

Feestelijke appeltaart

Feesteliijke appeltaart voor alle wandelaars

Lancering digitale stempelkaart

Op een groot scherm lanceert ze officieel het nieuwe stempelsysteem met haar smartphone. Vanaf 
10 april is het voor iedereen mogelijk om de gewandelde etappes van het Noord-Hollandpad af te stempelen via een digitale stempelkaart. Aan het begin en het eind van de etappes zijn QR-codes te vinden op de informatieborden. Door in en uit te checken verschijnt in de persoonlijke digitale wandelkaart een stempel van de gelopen route met een herkenbaar Noord-Hollands icoon, zoals een molen, de vuurtoren van Texel of een schaap. Er is bewust gekozen voor een digitale versie in plaats van een papieren versie omdat de wandelaar zo eenvoudig online kan bijhouden welke etappes zijn afgelegd en hoe lang hij of zij daarover heeft gedaan. Een digitale kaart is ook innovatief, duurzaam en heeft een langere levensduur dan gedrukte stempelkaarten. Je leest hier meer informatie over hoe je jouw stempelaart kan activeren.

Scannen QR code

QR-code scannen om in te checken op de digitale stempelkaart 

Seizoenwandeling etappe 13

In twee groepen vertrekken de wandelaars dan onder begeleiding van twee gidsen voor een rondwandeling van 8,5 kilometer. De route voert deels over etappe 13 van het Noord-Hollandpad, door het verrassend groene en vogelrijke gebied rondom Ouderkerk aan de Amstel en Amstelveen, langs het water en de fraaie buitenplaatsen. Hoewel geen onderdeel van deze wandeling, is de prachtige tuin van het Huis Wester-Amstel een bezoek meer dan waard. 

Buitenplaats Wester-Amstel-Etappe 13

Buitenplaats Wester-Amstel is een van de highlights op etappe 13

De gids vertelt over de geschiedenis en de natuur van dit gebied. Zo wijst hij op de historische banpaal die vroeger de grens van het rechtsgebied van de stad Amsterdam aangaf. Voorbij deze paal mochten verbannen personen niet komen. In de lagergelegen Middelpolder, ontstaan door de afgraving van veengrond, wemelt het van de vogels. Een ganzenpaar met een rijtje vroege pulletjes gaat veelvuldig op de foto, iemand signaleert een blauwborstje en de tjiftjaf is overal te horen. Iedereen geniet van de wandeling, de sfeer, de gesprekken en de omgeving. De wandeling eindigt waar deze begon, bij café-restaurant Heisa waar de meesten nog aanschuiven voor een smakelijke lunch.

Banpaal-etappe 13

De banpaal is een monument met een interessant verhaal

Fotoimpressie van deze mooie dag kan je hier bekijken.

Foto's: Jasmijn Fotografeert